Jacuzzi

 

Jacuzzi jest to określenie, które odnosi się do wanien z hydromasażem. Jacuzzi jest formą masażu wodnego. Jacuzzi jest forma relaksu i rehabilitacji, która zazwyczaj znajduje się w kompleksie basenów. Dzisiejsze wanny jacuzzi są w większości unowocześnione. Obejmują one modele wanien od najprostszych, które są wyposażone w dysze ze strumieniami wody, aż po wysoce zaawansowane zawierające elektroniczne sterowanie. Wanny z hydromasażem, czyli wszelkiego typu jacuzzi są jednym z głównych urządzeń w profilaktyce SPA. 

Ciekwostka

Thalassoterapia jest to tajemniczo brzmiąca nazwa, która pochodzi od greckiego słowa "thalassos". Słowo to oznacza morze.

Thaalassoterapia jest to zestaw zabiegów, które wykorzystują wyciągi z alg, lecznicze błoto, a także wodę morską z nieskażonych rejonów.

Ich działanie jest zbawienne dla samopoczucia. Osoba, która skorzysta z tego elementu SPA poddaje się ciekawym zabiegom, takim jak owijanie ciała ekstraktami z alg na zimno lub na ciepło. Zabieg może rownież polegać na okładaniu na całym ciele zmikronizowanej masy algowej, która oferuje niezwykłe bogactwo substancji aktywnych, takich jak witaminy i minerały.